Oyuncu Kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Sencer Kimdir? Melikşah’ın Oğlu

Uyanış Büyük Selçuklu Sencer kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Melikşah’ın oğlu Sencer devlet tarafında yetiştirilen ve halktan gizlenen bir meliktir. Peki Sencer gerçekte kim? Hangi oyuncu canlandırıyor? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

28 Eylül Pazartesi günü yayın hayatına başlayan ve Büyük Selçuklu dönemini anlatan dizide Sultan Melikşah’ın yaşadıkları ekrana gelecek. İlk bölüğümden itibaren Pazartesi günü reyting listesinde ilk iki de yer almayı başaran tarihi dizide en önemli karakterlerden birisi de Sultan Melikşah’ın oğlu Ahmed Sencer karakteri oldu.

=> UYANIŞ OYUNCULARI Tamamını görmek için tıklayınız.

Ahmed Sencer Batinilerin devlet için çok tehlikeli bir o kadar da fark edilemeyen birileri olduğu için bizzat içlerine sızıp, başlarında yer alan Baş Dai’nin kim olduğunu öğrenip onu öldürmek istese de şu zamana kadar başarılı olamadı.

Uyanış dizisi Sencer - İsmet Ekin Koç Resmi

Uyanış Büyük Selçuklu Sencer; Kısaca Sulştan Melikşah’ın oğludur. Ancak oğlu Sencer’in dünyaya geldiği an, boşalan sultanlık koltuğuna getirilmesi, Nizamülmülk’ün halktan habersiz doğan bu bebeği kabul etmeyeceği gibi Melikşah’ı da sultanlık makamına çıkmasına müsade etmeyeceklerini bildiği için Nizamülmülk Sencer’in yetişmesinde bizzat iştigal olur.

=> UYANIŞ SULTAN MELİKŞAH Kim olduğunu görebilmek için tıklayınız.

Sultan Melikşah ise doğduğu gün ettiği yemin ile çocuğunu büyüyene kadar hiç göremez. Evlat acısı ile yanan yüreğine söz geçiremeyen Melikşah sonunda oğlu Ahmed ile tanışmak ister. Lakin araya giren Nizamülmülk bunun felakete yol açacağını söylemesi nedeniyle Melikşah, oğlu ile tanışamaz. Kısaca dizide Melik olan Sencer bunun farkında olsa da devletin bakası için susmaktadır.

Uyanış Büyük Selçuklu Sencer Kim

Uyanış dizisi Sencer karakterine hayta veren genç oyuncunun adı Ekin Koç’tur. Tam adı İsmet Ekin Koç olan oyuncu 21 Haziran 1992 tarihinde dünyaya gelmiştir. Şuan 28 yaşındadır. Aslen Antalyalı olan Ekin Koç; İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünü tamamlamıştır. Diğer yandan oyuncu olmak isteyen Ekin Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk üzerine eğitimini tamamlamıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu Sencer Resmi

2013 yılında “Sana Bir Sır Vereceğim” dizisiyle ilk kez ekranlara gelmiştir. 2014 yılında “Benim Adım Gültepe” dizisinde Seyfi” karakterini canlandıran İsmet Ekin, 2015 yılında “Senden Bana Kalan” filmiyle ilk defa beyaz perde ile tanışmıştır.

Bunların dışında “Ali ve Nino” sinema filminde “Mehmed” rolüne hayat veren Koç, asıl yükselişini kanal D ekranlarında yayınlanan “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizisinde “I. Ahmed” rolüyle yapmıştır.

Uyanış Sencer - Ekin Koç Resmi

“Hayat Sırları” dizisinde başrolde yer alan oyuncu, ayrıca “Bozkır” dizisinde de yer almayı başarmıştır. En son “Bizim İçin Şampiyon” filminde rol almıştır. Bir çok dizi ve filmde baş rolde yer alan Ekim Koç Uyanış Büyük Selçuklu Sencer karakteri işle şimdiden popüler oldu.

Uyanış büyük Selçuklu Ahmed Sencer Dizileri

  • Bozkır (Nuri Pamir) – 2018 / 2019
  • Hayat Sırları (Burak) – 2017 / 2018
  • 7 Yüz (Kaan) – 2017
  • Muhteşem Yüzyıl Kösem (I. Ahmed) – 2015 / 2016
  • Benim Adım Gültepe (Seyfi) – 2014
  • Sana Bir Sır Vereceğim (Tilki) – 2013

Uyanış dizisi Sencer’in Filmleri

  • Bizim İçin Şampiyon (Halis Karataş) – 2018
  • Ali ve Nino (Mehmed) – 2015
  • Senden Bana Kalan (Özgür) – 2015

Uyanış Sencer karakteri ile kısa sürede hayran kitlesine kavuşan İsmet Ekim Koç yakın zaman da çekim sırasında elinin kestirmesi, sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu