Oyuncu Kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Sultan Alparslan Kimdir

2021-2022 Uyanış Büyük Selçuklu Sultan Alparslan Karakterini Canlandıran Oyuncu Belli Oldu!

Uyanış Büyük Selçuklu Sultan Alparslan karakteri 2021-2021 sezonunda TRT 1 ekranlarında yayınlanacak bölümler de kadrolaya dahil olacak.

Geçtiğimiz günler de basına yansıdığı kadarı ile kadroda yer alan Mehmet Özgür dışında tüm kadro değişecek. Melikşah dönemi ile başlayan dizi Uyanış olarak başlamış, sonrasında Diriliş olarka devam etmesi bekleniyor. Kısaca Diriliş Büyük Selçuklu Sultan Alpaslan dönemi yeni sezonda ekrana gelecek.

Diriliş Büyük Selçuklu Sultan Alpaslan kimdir
Diriliş Büyük Selçuklu Sultan Alpaslan

Mayıs 2021 tarihinde birincisi sezonunu sonlanacak. Yeni sezon 2021-2022 sezonunda Melikşah dönemi değil, Sultan Alpaslan dönemi anlatılacağı için baş rol oyuncusular da dahil olmak Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncuları değişecek. Aldığımız bilgiye göre Uyanış Büyük Selçuklu ismi ile değil, diriliş Büyük Selçuklu adı ile ekrana gelmesi bekleniyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Sultan Alparslan

Uyanış Büyük Selçuklu Sultan Alparslan karakterini canlandıracak oyuncunun gerçek Adı Barış Arduç’dur. En son Çukur dizisinde Arık Böke rolünü canlandırmıştır.

Barış Arduç; Ekim 1987 yılında İsviçre de dünyaya gelmiştir. Arduç, Ayla Algan tarafından keşfedilmiştir. Ayla Algan’dan oyunculuk üzerine eğitimler almıştır. İlk defa kamera karşısına Pis Yedili adlı dizide rol almıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu Sultan Alparslan
Uyanış Büyük Selçuklu Sultan Alpaslan

Pis Yedili dizisinin akabinde “Benim İçin Üzülme” dizisinde rol alan oyuncu hemen ardından “Bugünün Saraylısı” dizisinde rol alarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. “Kiralık Aşk” dizisi ile geniş kitlelerce tanındı. Baş rolü paylaştığı oyuncu arkadaşı Elçin Sangu ile bu dizinin ardından “Mutluluk Zamanı” adlı yapımla da sevenlerini mutlu etmeyi başardı.

Yakın zamanda “Kuzgun” dizisinde baş rolde oynayan oyuncu Show TV ekranlarına Aras Bulut İğnemli’nin baş rolünde yer aldığı Çukur dizisinde Yamaç’ın düşmanı Arık Böke rolü ile dizinin kadrosuna dahil olmuştu. 2021-2022 sezonunda Uyanış Büyük Selçuklu Sultan Alpaslan ya da Diriliş Büyük Selçuklu Sultan Alpaslan karakterini canlandıracak.

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu