Oyuncu Kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Terken Hatun Kimdir? (Melikşah’ın Eşi)

Uyanış Büyük Selçuklu Terken Hatun karakterini dizide sıkça konuşacağız. Zira entrikanın göbeğinde yer alan Melikşah’ın eşi Terken hatun kim? Uyanış Terken hatun karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? Hepsi ve daha fazlası yazımızın devamında sizleri bekliyor.

TRT 1 ekranlarında 28 Eylül 2020 tarihinde başlayacak olan yeni dizisindeki karakter isimleri yakın zamanda netlik kazandı. Entrika ve hırsın tavan yaptığı taht oyunlarının adeta satranç oyuncalarına döneceği dizide en çok da Melikşah’ın eşine sinir olacağız. Zira kendisi bir erkek evlat dünyaya getirip, baş hatun olmak istemesi, bu konuda bir çok riski almasını gerektirecek.

Cast çalışmaları pandemi sürecinde hız kazana dizinin başlaması aslında daha erken planlanıyordu. Lakin pandemi süreci ve dizinin çekim yapılacağı alanın ayarlanması, pandemi gölgesinde biraz yavaş işledi.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Terken Hatun resmi

Kalabalık kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncu kadrosu hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Uyanış Büyük Selçuklu Terken Hatun

TRT’nin yeni dizisi olarak 28 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan dizide Terken Hatun olarka Melikşah’ın karısı olarka izleyeceğimiz oyuncunun gerçek adı Hatice Şendil’dir. En son Yüksek Sosyete dizisinde rol alan Hatice Şendil; 2 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İşletme Bölümü mezunudur.

Uyanış Büyük Selçuklu Terken Hatun

Hatice Şendil Nizamı Alem Terken Hatun rolüyle ekranlara geri dönüyor. Burak Sağyaşar ile evli olan ve oğlunu doyasıya büyütmek için ekranlara bir süredir ara veren güzel oyuncu Hatice Şendil Nizamı Alem dizisiyle anlaşmaya vardı. 2001 Miss Turkey yarışmasında 3. olan, Miss Europe yarışmasında 4. olmuştur. 2008 yılında rol aldığı “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisiyle ile popüler olmuştur.

2010 yılında “Karadağlar” dizisinde Gülhayat karakterine hayat veren tescilli güzel Şendil, 2012 yılında “Dila Hanım” dizisiyle yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu dizide rol almak için At binme konusunda eğitim almıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu Terken Hatun Dizileri

 • Yüksek Sosyete – 2016
 • Kaderimin Yazıldığı Gün (Elif) – 2014
 • Dila Hanım (Dila Hanım) – 2012
 • Karadağlar (Gülhayat) – 2010
 • Geniş Aile (Şelale) – 2010
 • Kurtlar Vadisi Pusu (Ebru Alemdar) – 2008 / 2010
 • Yaban Gülü (Laçin) – 2008
 • Fesuphanallah (Gülpare) – 2007
 • İki Yabancı (Zeyno) – 2007
 • Eylül (Aziza) – 2005
 • Yeni Hayat (Buket) – 2001

Burak Sağyaşar ile evli olan Hatice Şendil’in 2017 yılında Can adında bir evladı vardır. Uyanış Büyük Selçuklu Terken hatun karakteri ile yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Hatice Şendil2in hayranları şimdiden Terken karakterini merak ediyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu