Oyuncu Kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos Kimdir? Gerçek Adı

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kim? Daha önce hangi dizi ve filmde rol aldı? Uyanış Yorgos kim gerçek adı ne? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

28 Eylül 2020 tarihinde ilk bölümü ile TRT 1 ekranlarında beklentilerin üzerinde bir reyting alarak başlayan Akli film imzalı dizide Bizans askeri Yorgos karakterine hayat veren oyuncu 2. bölüme damga vurdu.

Uyanış Yorgos kim resmi

Selçuklu askerlerini öldüren Yorgos, bir yılan gibi Selçuklu topraklarına girip kargaşa çıkartmak için elinden geleni yapacak. Yorgos ve adamlarının karısına ise Melikşah’ın oğlu Sencer adamları ile birlikte çıkacak.

Uyanış: Büyük Selçuklu Oyuncuları tam listesi için tıklayınız.

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos Gerçek Adı

5 Ekim 2020 tarihinde ikinci bölümü ile TRT 1 ekranlarına gelen Uyanış dizisine önemli bir karakter dahil oldu. Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Nik Xhelilaj.

Nik Xhelilaj; Mart 1983 yılında Tiran, Arnavutluk doğumlu olan başarılı oyuncu, askeri lise okumak için İstanbul’a 14 yaşındayken gelir. Eğitimine Kuleli Askeri Lisesi’ne başlayan oyuncu, aradan yedi ay geçtikten sonra bu mesleğin kendine uygun olmadığına karar verip memleketi Tiran’a geri döner.

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos

Tiran Güzel Sanatlar Fakültesi’nde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Çek’de bulunan bir yönetmenden gelen teklif üzerine Çek Cumhuriyeti’ne gitmiştir. The Albanian(Arnav) adlı sinema filminde rol almıştır. . Dört yabancı dil bilen oyuncu “Kayıp Şehir” adlı dizide “Kadir” karakterine hayat vermiştir.

“Üç Yol” isimli sinema filminde “Bünyamin” karakterine hayat vermiştir. Her Sevda Bir Veda adlı dizide de rol almıştır. “Payitaht Abdülhamit” dizisinde “Marco” karakterini başarı ile canlandırmıştır. Son olarak Nefes Nefese dizisinde Boran olarak başarılı oyuncuyu izledik.

Payitaht Abdülhamit dizisindeki Marko Karakteri; 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu