Oyuncu Kadrosu

Uyanış Zübeyde Hatun Kimdir? Gerçek Adı Dizileri

Uyanış Zübeyde Hatun kimdir, Uyanış Zübeyde Hatun gerçek adı ne, kaç yaşında, Uyanış Zübeyde Hatun hangi dizide oynadı sorularınızın yanıtları yazımızda sizleri bekliyor.

TRT 1 ekranlarının Pazartesi günü ekranlara gelen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde yeni bir karakter geliyor: Zübeyde Hatun. uyanis zubeyde hatun resmiZübeyde Hatun’un gelişiyle sarayda hiçbir şey eskisi gibi kalmayacak. Dizinin güçlü karakterlerinden biri olan Zübeyde Hatun rolüne ise bakın kim hayat veriyor!

Uyanış Zübeyde Hatun Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Sezin Akbaşoğulları Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Zübeyde Hatun karakterine hayat vermektedir. Son olarak “Kırmızı Oda” dizisinde Hediye rolüyle ekranlara gelmiştir.

Nisan 1981, İzmir doğumlu olan güzel oyuncu subay olan bir baba ve öğretmen olan bir annenin evladıdır.sezin akbasogullari resmi

Babasının mesleğinden dolayı pek çok şehirde yaşamış olan oyuncu henüz 13 yaşında iken oyuncu olmaya karar vermiştir. İzmir Atatürk Lisesi mezunu olan oyuncu, bu amaçla Ankara’da bulunan Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitim almıştır.

“Beyaz Gelincik” adlı dizi ile yıldızı parlayan oyuncu bu dizide Ceren karakterini canlandırmıştır. “Kavşak” adlı sinema filmindeki oyunculuğu ile ödüle layık görülen oyuncu “Ah Neriman” dizisinde başrolde yer aldı.

“Raco: Ailem İçin” adlı dizide Sedef karakteri ile seyirci karşısına çıkan oyuncu “Behzat Ç.”, “Gülizar”, “Yabancı”, “Sen De Gitme”, “Bizim Evin Halleri”, “Bir Aşk Hikayesi”, “Eylül”, “Küpeler”,”Sır Gibi”, “Derdest”, “küstüm Çiçeği”, “Cesur ve Güzel”, “Resimdeki Sevgili” adlı yapımlarda yer almıştır. 

“Fi” dizisinde Işıl karakterine hayat vermiştir. “Fi” dizinin ardından ise “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde Elif karakterini canlandırmıştır.  “Ağlama Anne” dizisinde Özlem rolüne hayat veren oyuncu “Kırmızı Oda “dizisine konuk oyuncu olarak yer almıştır. Yeni sezonda Uyanış Zübeyde Hatun rolüyle ekranlara gelmektedir. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu