Vatanım Sensin

Vatanım Sensin 40. Bölüm Özeti 4 Ocak Fragmanı

Vatanım Sensin 40. bölümde neler olacak? Vatanım Sensin 11 Ocakta neler olacak? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz…

Vatanım Sensin 4 Ocak Özeti

Kanal D ekranlarında yayınlanan ve bu sezon sona erecek olan Vatanım Sensin dizisinin 11 Ocakta ekranlara gelecek olan 40. bölümünde Cevdet Hamilton’ın arşivde araştırma yaparken yakalayınca Hamilton’ın geçmişe dair bir şeyleri gizlemeye çalıştığını fark eder. Sakladığı gerçek nedir diye şüphelenen Cevdet gerçekleri araştırmaya koyulur. İsmet Paşa ise Dağıstanlı’nın yanındadır ama başı da belaya girecektir. Cevdet ise Leon ve Hilal’i konuşurken bulur ve Leon’u karşısına alır ve kızından uzak durması konusunda uyarır.

vatanım sensin 40 bölüm resmi 2

Vatanım Sensin 40. bölümde neler olacağını anlayabilmek adına bu hafta neler oldu kısaca bahsedelim. Dağıstanlı’ya Ankara’nın yaptığı teklif karşısında Dağıstanlı Ankara’nın kendisine yapmış olduğu teklifi kabul etmez. Bunun üstüne bazı askerler saf değiştirir. İsmet Paşa ise devreye girer ve bahsi geçen askerleri kendi yanına çekmek adına Ege’ye doğru yol alır. İsmet Bey Ege’ye doğru yol almışken Tevfik ise Cevdet tarafından yakalanmıştır. Tevfik’in bel bağladığı Dağıstanlı, Tevfik’in beklentisini karşılayamayınca Tevfik yapayalnız kalmıştır. Karşısında Cevdet ile baş başa kalmıştır. İntikam peşinde koşarken şimdi Tevfik canının derdine düşmüştür.

vatanım sensin 40 bölüm resmi 1

Çiftlikte ise insan sayısı günden güne artmaktadır. Gelen her insanla çiftlikte de açlıktan dolayı gerginlik yaşanmıştır. Dağıstanlı ise yaşanan bu gerginliği çözmek için çabalar. Dağıstanlı ise yaşananlardan dolayı epeyce gergin dakikalar yaşadığı yetmezmiş gibi Cevdet’in de kendisinden isteği üzerine bir kez daha zorlanacağını anlar. İzmir’e ulaşan İsmet Bey ise vatanperver Cevdet ile olanı biteni konuşurlar. Dağıstanlı düzenli orduya katılmayı reddetmektedir.  Bu kararı yetmezmiş gibi bir de İsmet Paşanın ikna etsinler diye gönderdiği askerleri de kendi cephesine çekince işler iyice rayından çıkmıştı.İsmet Paşa Dağıstanlı’nın fikrinin yanlış olduğunu ancak ve ancak Mustafa Kemal Paşa’nın fikirleri ile ilerlenebileceğini söyler. Cevdet ve İsmet Paşa bu problemi yani Dağıstanlı’nın başlarına açtığı belaları konuşup bu problemi çözme kararı alırlar. Bunun dışında ise Efelerin de Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’ya bağlı hareket etmeleri konusunda ortak kalan İsmet Paşa ve Cevdet bu karar adına adımlar atarlar. Cevdet bu konuda yaptığı planı uygulamaya başlar. Dağıstanlı konusunda alınan kararlardan habersiz olmasına rağmen Dağıstanlı da İsmet Bey’in aleyhine plan yapar. İsmet Bey’i zor dakikalar beklemektedir. 

vatanım sensin 40 bölüm resmi 3

İngiliz Hamilton ise Spiros’u devre dışı bırakmak istemektedir. Bu amaçla onu öldürmeye bile çalışır. Tabi öldürmeden önce Azie’nin yaşadığını öğrenir. Bir diğer gerçek ise Azize’nin bebeği hayattadır ve babaannesinin yanına getirilmiştir. Azize ise kendisine verilmiş olan gizli görevi yerine getirmek için elinden geleni yapmaktadır. Cevdetise Spiros’un günlüğünü bulur ancak Hamilton ondan önce bulup en önemli olan sayfaları yırtar ve odasında okuyup yırtar. 

Vatanım Sensin 40. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu