Ver Elini Aşk’ın Ayperi’si Kimdir?

Kanal D ekranlarının taze dizilerinden biri olan Ver Elini Aşk ilk haftalardan itibaren oldukça sevilen bir dizi haline geldi. Bu sevilmenin arka planında pek çok diziye inat seyirciyi aglatmaktan ziyade  güldürmeyi başaran konusu olduğu kadar rolünü ustalıkla yapan oyuncularının olması. Dizinin başrolünde yer alan Ayperi kimdir nerelidir kaç yaşındadır hangi dizilerde rol almıştır işte detaylar…

Ayperi karakterine hayat veren isim Sevda Erginci. 3 Ekim 1993 tarihinde İstanbul ‘da dünyaya gelen oyuncunun çok küçük yaşlarda anne-babası ayrılmıştır. Genç yaşlarda tiyatroya olan ilgisi “Paki ve Sevgi Çiçekleri” adlı çocuk tiyatrosunda rol almasıyla ilgi eyleme dökülmüştür. Bir buçuk yıl boyunca oyunculuk hakkında aldığı eğitim oyunculuğunda bayağı etkili olmuştur. Dizi sektörüne ise 2012 yılında başrolünde Özgü Namal ve Ozan Güven ‘in rol aldığı “Koyu Kırmızı” adlı dizide hayat verdiği Ayşe ile girmiştir.

Yine ayni sene oldukça ses getiren Veda adlı sinema filminde Lamia ya hayat verdi. 2013- 2014 seneleri arasında ise Ece Uslu Saruhan Hünel Şerif Sezer Mesut Akusta Özlem Conker Mert Yazıcıoğlu Bülent Polat gibi güçlü oyuncuların rol aldığı Karagül adlı dizide Ayşe ye hayat verdi. 2015 yılında ise yönetmen koltuğunda Türkan Şoray’in oturduğu Uzaklarda Arama adlı sinema filminde bir hayat kadınını canlandırmıştır. En son olarak ise 2017 senesinde Star Tv de yayınlanan Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde Sevda olarak seyirciyle buluştu.

Rol Aldığı Diziler ve Filmler

2012    Koyu Kırmızı  – Ayşe

2012     Veda  –     Lamia

(adsbygoogle=window.adsbygoogle||[]).push({});

2013-2014   Karagül – Ayşe

2015 Uzaklarda Arama

2017 Hayat Bazen Tatlıdır –   Sevda

Sevda Erginci Fotoğrafları

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın