Oyuncu Kadrosu

Vurgun Dizisi Erdoğan Kim? (Kemal’in Amcası) Oyuncu Hakkında Merak Edilenler!

İlk bölümüyle 6 Şubatta ekranlara gelen Vurgun dizisinde Kemal’in amcası olan Erdoğan karakteri de dizinin merak edilen bir diğer karakteri. Yazımızda sizlere;

  • Vurgun Erdoğan kim, nasıl biri?
  • Vurgun dizisi Erdoğan’ın gerçek adı, yaşı, daha önce rol aldığı diziler hakkında bilgileri sunacağız.

Fox Tv ekranlarının yeni dizisi Vurgun dizisinde Kemal’in babası gibi sevdiği baba yarısı olarak ailede en çok sözü geçen büyüğü Erdoğan, Kemal’i canı gibi sever.

Kemal ve Reyhan’ın oğlunun doğum günü partisinde de onları yalnız bırakmayan Erdoğan, kendisini tanıtırken de dede yarısı diye tanıtmakta. Kemal’in başına gelen talihsiz olay sonrasında ailede en büyük ızdırap duyanlardan biri de kuşkusuz Erdoğan olur. Çok iyi bir doktor olan Erdoğan, akli dengesini de bu olay sonrasında kaybeder. 

Vurgun dizisi Erdoğan’ın gerçek adı Altan Erkekli. Usta oyuncu, Ocak 1955 yılında nüfus yönünden en kalabalık olan İstanbul ilimizde hayata gözlerini açmıştır. Şu an 63 yaşında olan usta oyuncu oğlak burcudur. Oyunculuk üzerine eğitimini “Ankara Üniversitesi Tiyatro bölümü” almıştır.vurgun erdoğan kim altan erkekli resmiOyunculuk hayatına daha okul yıllarında tiyatro ile başlayan usta oyuncu Maksim Gorki’nin “Ana” adli oyunu ile profesyonel tiyatroya geçmiştir. İlk kez TV karşısına bir sinema filmi olan “Dolap Beygiri” ile geçmiş olan Erkekli, bu filmde sıradan bir memuru oynamıştır.

1982-1989 arasında “Can Şenliği ” adlı dizide serseri bir genç rolü ile karşımıza çıkmıştır. Bu süre içerisinde seslendirme de yapmaya başlayan Erkekli, dönemin meşhur programlarından “Edi” karakterini seslendirmişti. Şimdiki nesil belki bilmez ama o dönem edi ve Büdü’yü tanımayan yoktu. Fatih dizisi Muslihiddin Resmi 1Altan Erkekli, daha sonra tiyatro alt yapısından geldiği için halka tiyatroyu sevdirmek için tiyatroyu televizyona taşımıştır. 1995 yılında yeni yeni ülkemizde televizyonların yaygınlaşmaya başladığı dönemde “Bir Demet Tiyatro” yapımı ile karşımıza çıkmıştır. Buradaki rolü ile ülke çapında tanınan bir oyuncu olmuştur.

2000 yıllarına gelindiğinde “Vizontele” sinema filminde Nazmi karakteriyle çok başarılı bir oyun sergilemiştir. 2013 yılında “Vizontele Tuba” atlı sinema filminde Başkan Nazmi karakteriyle bir önceki sinema filmi İle bağlantılı bir şekilde kendisini zevkle izlemiştik. Altan Bey benim sayabildiğim kadarıyla 1982 – 2017 yılları arasında toplamda 70 yakın yapımda kendisine yer bulmuştur. Son olarak  “Mehmet bir Cihan Fatihi” dizisinde Muslihiddin karakterine hayat vermiştir.

Altan Erkekli Vurgun Dizisi Erdoğan Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=lHmNJCQ-uXw

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu