Oyuncu Kadrosu

Ya İstiklal Ya Ölüm Celalettin Arif Bey Bakın Kim Çıktı!

TRT 1 ekranlarında her Pazartesi yayınlanan, İstanbul’un işgali ve Meclis-i Mebûsan’ın İstanbul’da dağıtılmasıyla Ankara’da yeniden açılması arasında geçen haftaları konu alan Ya İstiklal Ya Ölüm Celalettin Arif Bey kimdir? Detayları sizler için derledik.

6 hafta boyunca mebusların canları pahasına, vatan aşkıyla gizli ve tehlikeli yollarla Ankara’ya ulaşma çabaları, Milli Mücadele hareketine İstanbul’dan silah taşıma gayretleri, Atatürk’ün yeni Meclisi açma mücadelesi ve işgale karşı topyekûn karşı koyma iradesi anlatılan dizide Celalettin Arif Bey de mücadeleye destek verecek isimlerden bir tanesi olarak ekranlara gelecek.

Ya İstiklal Ya Ölüm Celalettin Arif Bey Gerçek Adı Bilgileri

Ertuğrul Postoğlu Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinde Celalettin arif Bey karakterine hayat vermektedir. Daha önce yine TRt 1 dizisi olan “Elimi Bırakma” ile tanınan oyuncu son olarak “Hekimoğlu” dizisinde Doktor Tanju ile konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Aslen Malatyalı olan Ertuğrul beyi aslında kendisini yakından tanıyoruz. Kanal D den evvelde seslendirme piyasasında 9 sene faaliyet gösterdiğini dile getirdi. Ertuğrul Bey’in babası öğretmen annesi ise Kimya dalında uzmandır. Baba memur olunca yol İstanbul’a çıkar.ertugrul postoglu resmi

Ertuğrul Postoğlu burada büyür. Lise Eğitimini “Kabataş Lisesinde” alır. Pazarlama hatta hamallık bile yapar. Bir gün boş boş arkadaşları ile takılırken taklit ve ses tonu çok oturaklı olduğunu bu sesini kullanmasını söylerler.

Ertuğrul o vakte kadar belkide aklına gelmemiş olan fikri hayata koyar ve artık geçimini seslendirmeden kazanmaya başlar. Aynı zamanda tiyatro ile de haşir neşir olan Ertuğrul, halen aktif bir tiyatro oyuncusudur.ertugrul postoglu resmi

Ertuğrul Postoğlu, “Paramparça” adlı dizideki rolü ile ünlenmiştir. Son olarak rol aldığı “Elimi Bırakma” dizisinde Mesut karakterini canlandırmadan önce en son oynadığı ülkemizin en popüler dizilerinden olan Diriliş Ertuğrul dizinde Candar beyin kardeşi Bahadır beyi canlandırmıştı.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu