Haberler

Yalaza Dizisi Konu ve Karakterleri

Trt de 2018 yılına çok iddali projeler ile gündeme düşüyor. Trt  bu sene dizi konusu da çok ısrarcı bi o kadar kaliteli projeler ile karşımıza çıkacak. Bu projelerden  birisi de “yalaza” adlı dizi olacak. Evet kelime olarak ilk olarak biraz değişik gelse de kelime manası alev dir.

Yalaza Dizi Resmi

Yalaza Dizinin çekimlerine Sakarya da başladı. Hem yönetmenliğini hem de yapımcılığı Osman Sınav yapacak. Oyuncu Kadrosu da bi o kadar iddialı gelin hep beraber oyuncu kadrosunu inceleyelim.

Yalaza Dizisi Oyuncu Kadrosu

 Kadir Çöpdemir

Yalaza Oyuncu Kadrosu Kadir Çöpdemir Resmi

Kadir  Çöpdemir’i tanımaymız yoktur ama kısaca değinecek olursak Eylül 1967 Elazığ da doğmuştur. Tam adı Abdülkadir Geylani Çöpdemir dir. Kendisinden büyük 2 ablası vardır. Baba Çöpdemir memurdur. O sebeple Elazığ dan Eskişehir e tayin olur.  Lise eğitimi dahil Eskişehir de okumuştur. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Başın yayın  ölümü mezunudur. Süper Fm ‘in ilk Dj’i olarak çalıştı 2002 yılında “Ekmek Teknesi” adlı dizide yıldızı parladı. Daha sonra bir çok yapımda boy gösterdi ayrıca halen Rodyoculuğu da bırakmadı. Özel bir radyo da dj lik yapmaktadır

İpek Tuzcuoğlu

Yalaza Oyuncu Kadrosu Kİpek Tuzcuoğlu Resmi

Kasım 1971 yılında İzmir de dünyaya gelmiştir. Liseyi İzmir Karşıyaka Lisesinden mezundur. 1995 yılında Ankara Hacettepe üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümü mezun oldu. 2002 yılı yapımı Asmalı Konak adlı dizdeki dicle karakterine hayat vermesi ile yıldızı parlayan İpek daha sonra  bir çok sinema dizi ve reklam filmlerinde rol aldı.

Hasan Kaçan

Yalaza Oyuncu Kadrosu Hasan Kaçan Resmi

Aralık 1957 incesu /KAYSERİ de dünyaya gelmiştir. Hasan küçük yaşta iken ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınırlar. Gırgır adlı mizah dergisinde çizerlik yapmıştır. Bir ara stat gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. 2002 yapımı Ekmek Teknesi adlı dizinin hem senaryosunu yazıp hemde dizide herodot Cevdet karakterine hayat vermiştir. Daha sonra bir çok diz ve filmlerde oldukça başarılı oyun sermiştir. Son olarak da 2014 yapımı kafkas adlı filmde rol almıştır.

Sinan Albayrak

Yalaza Oyuncu Kadrosu Sinan Albayrak Resmi

1973 Almanya Hanau kentinde dünyaya gelmiştir. 1960 li yıllarda ailesi Almanyaya işçi olarak gitmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuar bölümünü tamamlayan Sinan; Yıldız Kenterden eğitim almıştır. Bir Cinayetin  söylencesi Melih Cevdet Anday 1999 yılında seyirci karşısına çıkan Sinan daha sonra bir çok dizi filmlerde boy gösterdi.

Didem Balçın

Yalaza Oyuncu Kadrosu Didem Balçın Resmi

Anakara 1982 mayıs ayında dünyaya geldi. Annesi güzellik yarışmasında Ülkemizi temsil etti. Baba Balçın ise aslen gaziantepli olup trt çalışanıdır. Didem Ankara Üniversitesi dil tarih coğrafya fakültesi tiyatro bölümünden mezun olmuştur. 2007 yılında gereği düşünüldü levent kırca tiyatrosu da seyirci karşısına çıkmıştır. Daha sonra dbir çok dizi ve filmlerde rol almıştır.

Zeynep Gülmez

Yalaza Oyuncu Kadrosu Zeynep Gülmez Resmi

Temmuz 1974 Bursa da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Bursa da alan Zeynep Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Bursa da Devlet tiyatrosunda çalışmıştır. Daha sonra bir çok dizi film ve reklam çekimleri yapmıştır.

Yalaza Dizisi 1. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu