Oyuncu Kadrosu

Yarım Oyuncu Kadrosu Konusu Kim Kimdir? Ekranlara Farklı Bir Dizi Geliyor!

Ekranlara yeni sezonda gelecek olan dizilerden biri de Yarım dizisi. Rüzgar adlı bir genci hikayesini konu alan Yarım dizisi hakkındaki tüm detayları Yarım Dizisi Oyuncuları ve Yarım Dizisi Konusu başlıkları altında bulabilirsiniz.

Yarım Dizisi Oyuncuları Kimler? 

Yeni bir yapım şirketi olan OD Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği 17 Ağustos Gölcük Depremi sonrası yaşananları bir genci hayatı etrafında anlatıp bir deprem sonrasında yarım kalan hikayeleri, insanların yaşasalar da kendilerini nasıl hissettiklerini dile getirecek olan Yarım dizisi oyuncuları konusunda her şey netleşmese de başrol oyuncusu netleşti.

Fikret Kuşkan gibi önemli bir oyuncunun süpervizör olarak diziye katkı sağlayacağı Yarım dizisi oyuncuları konusunda titiz bir çalışma sürdürüldüğü dile getiriliyor. Dizinin senaryo aşamasında Gölcük’te Umut Atölyesi adlı bir kuruluş oluşturulmuş. Bu kuruluş 17 Ağustos Depremi sonrasında insanların yaşadıkları o tramva ve stres bozukluğu hakkında araştırmalar yapmış. Bildiğiniz gibi biz ülke olarak deprem kuşağında yer aldığımız için deprem sonrası yaşananlar konusunda da Yarım dizisi ışık tutacak.

1. Fırat Temir (Rüzgar)
Tramva sonrası stres bozukluğu hastalığı teşhisi konan Rüzgar, 17 Ağustos Depreminin açtığı yaraları seyirciyle buluşturacak. Oyuncuyu yakından tanımak adına Fırat Temir kimdir bilgi verecek olursak: Fırat Temir, 1989 doğumludur. Marmara Üniversitesi Sinema Bölümü mezunu olan genç oyuncu, hem oyunculuk hem de senaristlik yapmaktadır. yarım dizisi fırat temir resmiHatta 17 Ağustos Depremini konu alan senaryosu ile Hollywood’da ödül sahibi olmuştur. 2014 yılında rol aldığı Hayat Ağacı adlı dizi ise sektörde rol aldığı ilk dizidir. Bu dizide Fırat karakterini canlandıran oyuncu daha sonra Benim İçin Üzülme adlı dizide Yılmaz’ı canlandırmıştır. En son rol aldığı yapım ise Direniş Karatay adlı yapımdır. Türkiyenin en iyi eleştirmenlerinden bile övgü almayı başaran Fırat Temir’in başrol olarak yer aldığı ilk proje Yarım dizisi olacak. Bu açıdan da oyuncunun kariyerinde önemli yere sahip. 

Yarım Dizisi Konusu Ne? Neyi Anlatıyor?

Ekranlara farklı konu ile gelecek bir dizi olan Yarım dizisinde 17 Ağustos depremi sonrasında insanların yaşadığı o zor günler resmedilecek. Depremin sadece binaları değil insan hayatını da enkaza çevirdiği anlatılan dizide Rüzgar’ın hikayesi ile derinden sarsılacağız. Rüzgar, 17 Ağustos 1999 depreminden sağ olarak kurtulmayı başarır ancak asıl zor günler bundan sonra başlar. Sevdiği herkesi bir bir toprağa veren Rüzgarın yanında kimseler kalmamıştır. Tramva sonrası stres bozukluğu tanısı konan Rüzgar, kendini toplayıp da yeni hayatına geçmekte zorlanır. 

Yaşadığı en küçük olay sonrasında yine deprem ve deprem öncesine ait görüntüler ile stres yaşayan Rüzgar’ın hayalleri yarım, hayatı yarım kalmıştır. Dizinin adında olduğu gibi bedenen yaşayan bir ölü derler ya hani yüreğini de o depremde gömmüştür adeta. Yaşıyor, nefes alıyor ancak nefes aldığının farkına varamıyordur. Zor şartlar altında izleyeceğimiz Rüzgar’ın hikayesini dinlemek için mendillerini hazırlayın. Yarım dizisi çok yakında ekranlarda. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu