Oyuncu Kadrosu

Zengin Ve Yoksul Aziz Erdemli Kimdir?

ATV ekranlarında Nisan ayının son haftasında ekrana gelmeye hazırlanan ve şu an çekimleri son hız devam eden Zengin ve Yoksul isimli dizinin oyuncularını sizlerle tanıştırmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda Meral’in eşi Aziz erdemli karakterinden bahsedeceğiz. Zira Aziz, dizinin ana karakterleri arasında gösterebiliriz. Çünkü Meral’in bu zenginliği Aziz’un servetinden kaynaklı. Şimdi sözlerimi çok fazla uzatmadan Zengin ve Yoksul Aziz karakterini ve sonrasında ise oyuncunun gerçek adını ve daha önce yer aldığı dizi ve filmlerden bahsedelim. 

Zengin Ve Yoksul Dizisi Aziz Kim

Dizinin ana konusu zengin ve fakir bir ailenin karşı karşıya gelmesi ve fakir olan, zengin olan hayatı özenmesi dizinin ana konusu olarak karşımıza çıkıyor. Aslında Meral de diğer kuzeni gibi fakir bir aileden Erdemliler’e gelin gitmiş ve Aziz ile evlenerek hayatını kurtarmıştır. Binnur ise kendisinin daha güzel olduğu halde kaderi güzel olmadığı için hep fakir hayatı yaşamak istemediğini ve Meral belki de kendi kaderini yaşadığını düşünüp saplantılı bir şekilde Meral’e kafayı takmıştır. Aynı zamanda her ikisinin de çocukları olmuştur.

Berrin artık bu fakirliğin kendi kaderi olduğunu az çok anlasa da bu durumu her an değiştirmek için hiç bir fırsatı kaçırmazken, çocuklarının de kendi gibi fakir bir yaşam sürmesini istemez. Aziz Erdemli ise maddi açıdan iyi olmayan ama ona rağmen, saf ve temiz güzelliği ile gönlünü kaptırdığı, Meral ile evlenmiştir. Aleyna adında kızları dünyaya gelmiştir.

Meral de Nefise hanım ile yani villada kayın validesi Nefise hanım ile birlikte yaşana Meral, hiç bir zaman geldiği yeri unutmamış yada birileri tarafından hep hatırlatılmıştır. Meral’i tek ayakta tutan Aziz’un ona karşı sevgisidir. Kısaca Zengin ve Yoksul dizisi Aziz Erdemli hakkında bu kadar bilgi verebiliyoruz. Dizi başladıktan sonra daha detaylı bilgi vereceğiz. 

Zengin Ve Yoksul Aziz’in Gerçek Adı

 ATV’nin yeni dizisi zengin bir iş adamını canlandıracak ve Erdemliler ailesinini tek varisi olan Aziz Erdemli karakterine hayat verecek oyuncunun gerçek adı Osman Sonant’dır. Osman Sonant, 1,78 cm boyunda ve 80 kg ağırlığındadır. Evli olan oyuncunun bir kızı vardır.  Başarılı oyuncunun Yangın Var ve Pandora’nın Kutusu adlı yapımlardaki oyunculuğu ile ödüle layık görüldüğü bilgisiyle oyuncuyu tanıtmaya başlayalım.

Başarılı oyuncu Osmant Sonant, 1979 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. Oyunculuk üzerine “İstanbul Bahçelievler Tiyatrosu”da eğitim almıştır. Bunun dışında “Nöbetçi Tiyatro” da kendisini kısa bir sürede olsa izlemiştik. bu işin tam manası ile eğitimini almak için “İstanbul Üniversitesi Sahne Sanatları” Bölümünü başarı ile tamamlamış ve oyunculuk üzerine lisans eğitimini almıştır.Zengin Ve Yoksul Yavuz Erdemli (Osman Sonant) resmi

Üniversiteden mezun olduktan sorna hayatını neredeyse tiyatro sahnelerine adayan usta oyuncu 2009 yılında “Pandoranın Kutusu” adlı yapımda canlandırdığı “Mehmet” rolünü oynarken harika bir performans göstermiş ve bir  çok yapım tarafından fark edilmiştir. Bu başarısını Altın koza ödülü ile tescillemiştir. Yine adından söz ettirdiği bir diğer yapım ise TRT 1 ekranların da fırtınalar estiren “Leyla ile Mecnun” isimli dizide, Mecnun’un arkadaşı olan “Hırsız Aziz” karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.


 • Kurtlar Vadisi Irak
 • Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
 • Türk Malı
 • Ustalar, Alimler ve Sultanlar
 • Yangın
 • Ben De Özledim
 • İtirazım Var
 • 91.1
 • Beş Kardeş
 • Kırık Kalpler Bankası
 • Memleket
 • Son Takla
 • Yolsuzlar Çetesi
 • Fi
 • Görünen Adam

İsimli dizlerde rol alma başarısı göstermişti. Ayrıca bir çok tiyatro oyununda kendisini izledik ama bu tiyatro oyuncularını buraya yazmadım. Gerçekten işinin hakkını veren, rolünü yaşan bir oyuncunun bu kadroda olmasını gerçekten sevindim. Kendisine başarılar dileriz. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu