Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal Haksız Puanlamaya İmza Attı!

8 Nisan Çarşamba Günü Zuhal Topal’la Sofrada Programı 378. bölümü ile Fox TV ekranlarına geldi. Bugün yarışmacısı Tülay Kahramanmaraş’ın eşsiz lezzetlerini sunacağını ve dolu dolu menüsü ile kaynanaları etkileyeceğini söylese de sunucumuzun verdiği puan, Yuh! bu kadar da olmaz dedirten cinsten puanlama yaptı.

8 Nisan Çarşamba günü aslında her şey çok da iyi başlamıştı. Yarışmacılar gerek miksere, gerekse sunucumuza sabit evde ikramlarında bulunurken, sunucumuz da oldukça neşeli tavırlarla ile karantina günlerinde milyonlarca insanı ekran başına kilitlemeyi başardı.

Zuhal Topal Neden Haksız Puan Verdi

Aslında olayı en başından anlatmak gerecek. 6 Nisan tarihinde yarışan Buse’nin menüsü, sunucumuz ve kaynanalar tarafından neredeyse hiç beğenilmedi. Tüm kaynanalar da 4 puanı sırası ile ve birbirinden habersiz olarak verdi. Lakin sunucumuz ilk gün yarışan gelini menüsü neredeyse hiç beğenmediği halde Buse Balkan’a 6 puan verdi.

Zuhal Topal Buse Balkan
Buse Balkan Resmi

Kısaca beğenmediği dile getirse de 6 puan vermiş ve kaynanalardan da 2 puan yüksek puan vermeyi tercih etmişti.

Gelelim asıl haksızlığın çıkacağı ikinci güne. İkinci gün yarışan Seval Çiftçi, Zuhal Topal ile konuştuğu esnada kız evladı olduğunu ve kazanması halinde ona yeni bir oda yapımında harcanacağını dile getirince, Zuhal Topal da hemen olaya atılıp, bu yaşta yeni bir oda gereksinimi konusunda Seval’e kendi kızından örnek vererek hak verdi.

Zuhal Topal'la Sofrada Seval Çiftçi
Yarışmacı Seval Çiftçi

Burada normal bir konuşma ve sunucu olduğu içi gayet makul cümleler olduğunu düşünmüş ve pek de fazla üzerinde durmamıştık. Lakin Seval tatlısı buz dolabında 2 saat kalınca ne kaynanalar ne de kendisi tadamadığı tatlıyı da içine katarak 9 puan verdi.

Kısaca eksik ve tam olarka tatlısı tadımlanmayan Seval, sunucumuzdan 9 puanı almayı başardı. Haftanın üçüncü günü yani 8 Nisan Çarşamba günü ise İstanbul da ikamet eden ama aslen Kahramanmaraşlı olan Tülay yarıştı.

Zuhal Topal'la Sofrada Tülay Dinç
Tülay Dinç

Tülay’ın her yemeği geldiğinde menüsünde olması gerekleri söyleyip, kaynanaları yönlendirmeye çalışması dikkatlerimizden kaçmadı. Kaynanalar çorbayı ilk içtiklerinde çok ekşi olduğunu söyleyince, sunucumuz hemen araya girip hayır ekşisi yerinde değil diyerek kendi düşüncesini empoze etmeye başladı.

Puanlama yapacak kaynanaların düşüncesini değiştirmesi bir kere haksızlık iken bu tavırlarına tüm yemekler de devam eden Zuhal Topal, günün sonunda Tülay’a kaynanalar bu kadar yönlendirmelere rağmen kaynanalar 5 ve 6 puanı layık gördü.

Zuhal Topal Haksız Puanlaması

Kısaca kaynanaları yönlendirmeye kalkan ve gurme olmayan sunucumuz Zuhal Topal, ilk defa yaptığı bu hareket ile bizleri şok etti. Günün sonunda ise hiç bir yemeği olmayan gelinle aynı puanı vermesi asıl amacını ortaya koymuş oldu.

Eğer bu menüye 7 puan vermiş olsa, Salı günü yarışan Seval ile aynı puana yani 30 puana sahip olacağı için sunucumuz buna müsade etmeyerek, resmen Tülay’ın hakkını yedi.

Kısa bir beyin fırtınası sizi davet ediyorum. Düşünün ki orada birilerine rakip olan kaynanalar var. Kendi günü geçmiş bir kaynana dahi 6 puan verirken, sunucumuzun 6 vermesi Tülay’a karşı büyük bir haksızlığa imza attı.

Zuhal Topal da artık taraf tutmaya başladığını düşünmek dahi istemiyor, bu konu hakkında yapacağı her açıklamayı da burada yayınlayacağı mızın altınız çizmek istiyorum.

Zuhal Topal Haksızlık Yaptığı Görüntüler (378 Bölüm)

8 nisan 2020 tarihinde ekrana gelen ve Tülay Dinç’in yarıştığı bölümde haftanın genel puanlamasını dikkate aldığımız da çok büyük bir haksızlık yapıldığını gösteren 378. bölüm hemen alt kısımda verilmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu