Tv Programları

Zuhal Topalla Sofrada Fahriye Ve Çiğdem Kim? Kaç Puan Aldı? 3 Aralık Pazartesi

Fox Tv ekranlarının ilgiyle takip edilen yemek programı Zuhal Topalla Sofrada yeni bir haftaya 3 Aralık Pazartesi günü itibariyle başladı. Sevilen programda her hafta olduğu gibi bu hafta da beş yeni kaynana ve gelin yarışmaya dahil oldu.

Haftanın ilk günü olan Pazartesi günü yarışan kaynana ve gelin Fahriye Hanım ve gelini Çiğdem Hanım oldu. Peki Zuhal Topalla Sofrada Fahriye Hanım kim, nereli, gelini Çiğdem Hanım nereli, menüsünde neler var, günün sonunda kaç puan aldı sorularının cevapları sizlerle.

Zuhal Topalla Sofrada Fahriye Hanım Nereli?

3 Aralık Zuhal Topalla Sofrada programında ev sahibi kaynana olan Fahriye Hanım, Ardahanlı. Ardahan’ın meşhur el emeği bebeğini Zuhal Hanım’a hediye eden Fahriye Hanım bir de Ardahan’ın meşhur lezzetlerinden çeçil peynirini de ikram etmeyi ihmal etmedi.[mavibuton] Zuhal Topalla geçen hafta kim birinci oldu[/mavibuton] için tıklayınız. 

Sesi ile de birbirinden güzel türküler söyleyen Fahriye Hanım’ın oğlu yani Çiğdem Hanım’ın eşi de Zuhal Hanım’a hayranlarından olduğunu söyleyip bir de şiir yazdığını söyledi. 

Zuhal Topalla Sofrada Çiğdem Kim? 

Fahriye Hanımın gelini olan Çiğdem de Ardahanlı. Ardahan halayıyla alışverişini de tamamlayan Çiğdem Hanım oldukça hayat dolu bir karaktere sahip. Çiğdem Hanım mutfağa geçtiğinde ilk işi ördeği haşlamak oldu. Daha sonra fırında sütlaç için pirinçlerini haşlamaya bıraktı.

Bir taraftan da mantı için gerekli olan iç harcı hazırlamaya başladı. Çiğdem telaşla sütlaç için sütü koyarken bir taraftan da ıspanaklı terbiyeli çorbanın ıspanaklarını kavurmaya aldı.zuhal topalla sofrada kim birinci resmi Sütlaç için sütü taşan Çiğdem hanımın telaşı sürerken Fahriye Hanım da aldı eline sazı başladı türkü söylemeye. Çiğdem de mantının hamurunu açmaya başladı. Ardahan mantısı şekil olarak yuvarlak içerisine de kıymalı malzemesi giriyor. Hamuru da incecik açılıyor. Şekli bohça gibi olan mantının şeklini Çiğdem hanım gayet güzel yaptı.

Haşlanan kazın suyundan pilav yapmayı planlayan Çiğdem Hanım elinden geleni yapacağını ama kaynanaların da adaletli değerlendirme yapmalarını diliyor. Bu arada mantılar hazır, sütlaçlar da oldu. Sırada salata var. Çorbanın terbiyesini ekleyip salataya hızlıca geçiş yapıyor. Latife Hanım Çiğdem’e 4 puan verdi. Nurten Hanım 3 puan verdi. Tülay Hanım 3 puan verdi. Şaduman Hanım 6 puan verdi. Zuhal Hanım ise puan verdi. Toplamda Çiğdem’in puanı ise 22

Fahriye’nin Gelini Çiğdem’in Puanları Zuhal Topalla Pazartesi Puanları

Latife 4
Nurten 3
Tülay 3
Şaduman 6
Zuhal Topal 6
TOPLAM 22

***************************

Zuhal Topalla Sofrada Ardahanlı Fahriye Hanım Ve Gelini Çiğdemin Geldiği Bölümün Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu