Oyuncu Kadrosu

Zümrüdüanka Azimet Kimdir? Serhat’ın Babaannesi

Zümrüdüanka Azimet Karakterine Hangi Oyuncu Hayat Veriyor? İşte Cevabı

Zümrüdüanka Azimet kimdir sorusu ile karşınızdayız. Serhat’ın babaannesi olan Azimet karakteri ve oyuncunun gerçek adı, hayatı hakkında detaylar yazımızda sizleri bekliyor.

Zümrüdü Azimet; Demirkan ailesinin en büyüdür. Ailesinin adını yaşatmak için yapamayacağı şey yoktur. İçten pazarlıklı olan Azimet yıllar önce Serhat’ın annesini Abbas’a öldürtmüştür. Bu olayın bir kısmın öğrenen Zümrüt, olayı Sertaht’a söyleyemeden Azimet’in yine Abbas’a verdiği talimat sonucunda Zümrüt’e ara çarpar. Bu olayı da planlayan yine Azimet’dir. 

Zümrüdüanka Azimet resmi
Ayten Uncuoğlu – Zümrüdüanka Azimet

“Elimi Bırakma” dizisiyle tüm gözleri üzerine çeken Alp Navruz ve güzelliğiyle adından söz ettiren Ceren Yılmaz’ın birbirine aşık iki gence hayat vereceği Zümrüdü Anka dizisinde Azimet, Alp Navruz’un canlandırdığı Serhat’ın babaannesidir. Serhat’ın babasını yani Tahir’i vefat edince Azimet yanmıştır adeta. Bu vefatın ardından Azimet, Serhat’a ayrı bir bağlanmıştı. ne zaman ki serhat’ın şehit düştüğü haberi geldi yanı Azimet Hanım.zumrudu anka ayten uncuoglu resmiAzimet Hanım denilince akla gelmesi gereken bir diğer önemli detay ise gelenekler olmalı. Örf ve adetlerine çok bağlı olan Azimet ailesini bir arada tutmak için elinden geleni yapan biridir. Peki Azimet hanım’a hayat veren usta oyuncu kimdir derseniz detaylar sizlerle.

Zümrüdüanka Azimet Hanım’ın Gerçek Adı Hayatı

Fox Tv’nin yeni dizisi Zümrüdü Anka dizisinde Azimet Hanım karakterine hayat veren oyuncu Ayten Uncuoğlu. Mayıs 1946 yılında Eskişehir ilimiz de hayata gözlerini açan usta oyuncu 2019 yılı itibari ile 73 yaşındadır. zumrudu anka azimet ayten uncuoglu resmiTürk dizi ve sinema tarihinin, son 50 yılına adını altın harflerle yazdırmayı başaran, her rolü benimseyerek oynayan oyuncu artık Zümrüdü Anka kadrosunda izleyeceğiz.

Oyunculuk üzerine “Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro” bölümünde eğitim aldıktan sonra bir çok tiyatro oyununda yer almıştır. İlk kez kamera karşısına 1988 yılında yayınlanan “Bir Tren Yolculuğu” isimli sinema filminde yer aldıktan bir yıl sonra 1989 yılında “Ayaşlı Ve Kiracıları” isimli dizide yer almıştır. Bu zamana kadar toplamda 70 ayrı projede yer almıştır. Son olarak Limon Film imzalı Demet Evgar, Ceren Moray’ın baş rolde yer aldığı “Avlu” dizisinde rol almıştır. Bu dizide görme engelli bir tutuklu olan Safiye karakterine hayat vermiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu