Oyuncu Kadrosu

Zümrüdüanka Meliha Kimdir? Zümrüt’ün Kardeşi

Zümrüt'ün Kardeşi Meliha (Zümrüdüanka Meliha) Canlandıran Kimdir?

Zümrüdüanka Meliha kimdir sorusu izleyicinin merak ettiği karakterlerden bir tanesi olmayı başardı. Ceren Yılmaz ve Alp Navruz’un baş rollerini paylaştığı Zümrüdüanka dizisi yayın hayatına merhaba dedi.

Zümrüdüanka Meliha; Zümrüt’ün kardeşidir. Annesi Ülfet’e huy olarka çok benzemektedir. Para için yapamayacağı şey yoktur. Ablasının yaşlı adil bey ile evlenme aşamasında duygu sömürüsü yapmıştır. Meliha kısa sürede zengin olmanın hayallerini kurmakta. Zenginlik ve şatafat düşkünüdür.

Zümrüdüanka Meliha (Zümrüt'ün Kardeşi) resmi
Miray Akay – Zümrüdüanka Meliha resmi

Fox Tv yeni dizileriyle de adından söz ettirmekte. Cumartesi günlerinde ekranlara gelen “Kuzey Yıldızı: İlk Aşk”, “Kalk Gidelim”, “Kim Milyoner Olmak İster” yapımlarına rakip olarak ekranlara gelecek olan, Kapadokya’da çekimleri devam eden Zümrüdüanka dizisinde Meliha, Zümrüt’ün kız kardeşidir. zumrudu anka meliha miray akay resmiZümrüt’e mizaç olarak pek benzemeyen Meliha, annesine huy olarak çok benzer. Ergenlik döneminde olan ve güzelliğinin farkında olan meliha, annesi gibi lüks bir hayat sürme hayalindedir. Meliha bu amacına ulaşmak için hata da yapacak ve yine ona üzülen Zümrüt’ten başkası olmayacak.

Zümrüdüanka Meliha Gerçek Adı Yaşı Bilgileri

Miray Akay Zümrüdüanka dizisinde ceren yılmaz’ın canalndırdığı Zümrüt karakterinin kız kardeşi Meliha’ya hayat vermektedir. Asıl adı aslında Miraslava Kostyea Akay olan oyuncu Ukrayna doğumlu. 2000 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisidir. zumrudu anka miray akay resmi“Balık” adlı film ile oyunculuğa adım atan oyuncu daha önce “Eve Dönüş: Sarıkamış 1915”, “Halam Geldi”, “Kelebeğin Rüyası” adlı sinema filmlerinin oyuncu kadrosunda rol alan Akay, “Bitmeyen Şarkı”, “Güneşin Kızları”, “20 Dakika”, “Benim Adım Gültepe” adlı dizilerde adından söz ettirmiştir. “Dayan Yüreğim” adlı dizide Nazlı rolüyle seyirciyle buluşan Akay, son olarak “Bizim Hikaye” dizisinde Zeynep karakteri ile ekranlara geldi. 

DEVAMINI OKU

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu