Oyuncu Kadrosu

Zümrüdüanka Ülfet Kimdir? Zümrüt’ün Annesi

Zümrüdüanka Ülfet (Zümrüt'ün annesi) Kim Olduğu Belli Oldu!

Zümrüdüanka Ülfet Kimdir? Zümrüt’ün Annesi kim? İşte bu soruların cevaplarını haberimizin devamında sizleri bekliyor. 

Zümrüdüanka Ülfet; Rüztem’in eşi aynı zamanda Zümrüt ile Meliha’nn annesidir. Para göz bir kadındır. Para için yapamayacağı lşey yoktur. Bu sebeple Zümrüt ile Adil bey ile evlendirmek için Zümrüt’e yapmadığını bırakmaz. 

Zümrüdüanka Ülfet (Zümrüt'ün annesi) resmi
Zümrüdüanka dizisi Ülfet (Zümrüt’ün annesi) resmi

Ceren Yılmaz ve Alp Navruz’un baş rol oyuncusu olduğu Fox Tv ekranlarında her Cumartesi saat 20:00’da ekranlara gelen Zümrüdü Anka dizisinde Ülfet, Ceren Yılmaz’ın canlandırdığı Zümrüt karakterinin annesidir. Kırklı yaşlarda olan Ülfet, gençken güzel olduğu için hep zengin biriyle evleneceğini düşünmüş ama hayaller ve gerçekler birbirini tutmamış.

Ülfet, fakir bir adam olan Topal Rüstem ile evlenmiştir. Bu hayattan kurtulup zengin olacağı hayalinden hiç vazgeçmeyen ülfet, bu amaç uğruna kızları Zümrüt ve Meliha’yı da zengin bir adamla evlendirmeyi istemiştir. Zümrüt istemese bile sırf zengin olduğu için sevmediği bir adamla onu evliliğe zorlamıştır.

Zümrüdüanka Ülfet’in Gerçek Adı Oynadığı Diziler

Zümrüdü Anka dizisinde Zümrüt’ün annesi Ülfet karakterine Hatice Aslan hayat vermektedir. Başarılı oyuncu, Şubat 1962’de dünyaya gözlerini açmıştır. Sivas’ta dünyaya gelen oyuncu 1,69 boyunda ve 59 kilodur. Annesi Sivaslı babası ise Malatyalı olan deneyimli oyucu, Ankara Devlet Tiyatrosunda çalışmaktadır. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu daha önce İzmir Devlet Tiyatrosunda çalışmıştır. zumrudu anka hatice aslan resmiDaha önce “Deli Balta, Kınalı Kar, Hırçın Menekşe, Elif’in Rüyaları, Ferhunde Hanımlar, En Son Babalar Duyar, Düğün Şarkıcısı, Hürrem Sultan, Ayrılsak Da Beraberiz, Üç Maymun, şark Oyunları,Lale Devri, Samanyolu, Masumlar, İçimdeki Fırtına, Dr. Dilara, Firar, Vücur, Bugünün Saraylısı, Güzel Günler, Kıskanmak” adlı yapımlarda yer almıştır. 

zumrudu anka ulfet hatice aslan resmi

“Adı Zehra” dizisinde Şule karakterine hayat vermiş olan oyuncu daha sonra Fox Tv’de yayınlanmış olan “Bir Deli Rüzgar” dizisinde  Melike karakteriyle seyirciden tam not almayı başarmıştır. Son olarak “Kuzgun” dizisinde Meryem karakterine hayat verdi. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu