Kim Kimdir

Zümrüdüanka Menekşe Kim? Döne’nin Kızı

Konağın çalışanı olan Döne’nin kızı, Zümrüdüanka başladığından beri merak edilenler arasında. Peki Zümrüdüanka Menekşe kim Döne’nin kızı Menekşe’nin gerçek adı ne kaç yaşında işte merak edilen detaylar!

Zümrüdüanka dizisinde Döne’nin kızı Menekşe annesine mizaç olarak çok benzemektedir. Zümrüt’ün annesi ve kız kardeşi konağa gelince bu durumdan en rahatsız olanlardan biri de Menekşe olur. Özellikle Zümrüt’ün kız kardeşiyle hiç anlaşamayan Menekşe onların konaktan gitmesini ilk isteyenlerdendir.

Zümrüdüanka Menekşe Gerçek Adı Yaşı Bilgileri

Doğa Zeynep Doğuşlu Zümrüdüanka dizisinde Döne’nin kızı Menekşe karakterine hayat vermektedir. Mayıs 2000 tarihinde dünyaya gelen güzel oyuncu 164 cm boyundadır. 56 kg ağırlığında olan Doğa Zeynep Doğuşlu, ikizler burcudur. Yeşil gözleriyle dikkat çeken Doğuşlu, Barış Sev ile sevgilidir.doga zeynep doguslu resmi

İstanbul’da dünyaya gelen genç oyuncu, 2015 senesinde rol aldığı “Mustang” adlı sinema filmiyle herkesi kendine hayran bırakmıştır. Bu filmdeki oyunculuğu kariyerinde de önemli bir yere sahiptir. Çünkü bu filmden dolayı Saraybosna Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi olmuştur. Bu film sonrasında 2016 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan “Babam ve Ailesi” dizisinde rol almıştır. Bu dizide Çiçek karakterine hayat vermiştir.

Selanik göçmeni olan Doğuşlu’nun yer aldığı dizi ve filmler ise şunlar:

Doğa Zeynep Doğuşlu Oynadığı Diziler ve Filmler

  • Mustang – 2015
  • Babam ve Ailesi (Çiçek) – 2016
  • Zümrüdüanka (Menekşe) – 2020

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu